Olej sezamowy na włosy

Olej sezamowy na włosy – 5 sprawdzonych metod

Kto z nas nie chce miec pięknych, lśniących i mocnych włosów? Kolejne szampony, odżywki, maski do włosów, na które nie starczy już miejsca w łazienkowych półkach. Czy można zastąpić jednym preparatem? Poniżej, chciałabym zaproponować jak zastosować olej sezamowy na włosy. Jak olej sezamowy działa na włosy? Poniżej kilka sprawdzonych wskazówek.

5 sprawdzonych sposobów na zastosowanie oleju sezamowego na włosy

Spójrz jak tych kilka korzyści stosowania oleju może Ci pomóc. Tak naprawdę na każdy z tych zastosowań znajdzie się jakiś odpowiedni w postaci tabletek lub jakieś kuracji z apteki. Tylko pytanie teraz, czy nie lepiej sięgnąć po naturalne sposoby i przychylić się do stosowania oleju? Czytaj dalej i zobaczymy czy dasz się przekonać.

1. Olej sezamowy na siwienie włosów

Olej sezamowy jako jeden z nielicznych posiada właściwości przyciemniana włosów. Jego codzienne stosowanie wpłynie na kolor włosa i ukryje siwiznę. Najlepiej go stosować wmasowując olej we włosy oraz skórę głowy. Co więcej, przeciwutleniacze zawarte w oleju mogą zahamować proces przedwczesnego siwienia włosów.

2. Olej sezamowy na łupież

Chcąc wygrać z łupieżem przez ok. 30 dni powinniśmy codziennie przed spaniem, wmasowywać olej w skórę głowy. Następnie rano, po przebudzeniu dokładnie umyć włosy. Z racji tego, że powstanie łupieżu może mieć związek z grzybami lub bakteriami, olej sezamowy i jego właściwości przeciwgrzybicze mogą nam pomóc w walce z problemem.

3. Olej sezamowy przeciw wypadaniu włosów

Olej sezamowy to polecany produkt do pielęgnacji włosów. Jego właściwości pomagają w utrzymaniu dobrej kondycji cebulki włosa, łagodzą podrażnienia oraz działają kojąco na skórę głowy. Wszystkie te czynniki zapobiegają wypadaniu włosów. Dodatkowo wmasowanie oleju w skórę głowy poprawia jej stan fizyczny oraz redukuje suchość.

4. Olej sezamowy stosowany „po basenie”

W sytuacji, gdy często korzystamy z basenu, nasze włosy mocno na tym cierpią. Duża ilość chloru osłabia ich kondycję. Olej sezamowy, pomoże w wypłukać chlor z pasm włosów. Można go używać np. dodając do szamponu.

5. Olej sezamowy filtrem UV

Olej sezamowy jest naturalnym środkiem przeciwsłonecznym. Podczas długotrwałej ekspozycji na słońcu, nasze włosy stają się łamliwe oraz są pozbawione blasku. Olej sezamowy nałożony na włosy, tworzy barierę ochronną, która chroni przed promieniami UV.

Przepis na maskę do włosów z oleju sezamowego

Olej sezamowy, jest najbardziej popularnym olejem tłoczonym na zimno w pielęgnacji włosów. By nasze włosy były lśniące, stosujmy maskę regularnie choć raz w tygodniu. Maskę można wykonać samodzielnie w domu, oczywiście z oleju sezamowego.

Poniżej przepis na maskę:

  • przygotuj 2 łyżki oleju sezamowego
  • rozgrzej delikatnie olej, by był lekko ciepły
  • zanurz w oleju palce i powoli i delikatnie wmasuj w skórę głowy
  • pozostałą część oleju nałóż na pasma oraz na końcówki włosów
  • zakryj włosy ręcznikiem na ok. 1 h
  • po tym czasie spłucz olej i umyj włosy szamponen

Powyższe metody, to jedynie kilka przykładów zastosowania oleju sezamowego. Jeżeli informacje okazały się interesujące, myślę, że ciekawym materiałem będą również ogólne właściwości oleju sezamowego. Olej sezamowy szturmem wbił się do naszych łazienek, i coraz częściej jest wykorzystywany jako naturalny preparat do pielęgnacji włosów. Jeżeli coraz częściej masz świadomość, że zbyt duża liczba szamponów czy masek na sklepowych półkach Ciebie przytłacza, spóbuj ograniczyć się do swojego ulubionego szamponu w połączeniu z olejem sezamowym.

Zamów olej sezamowy zimnotłoczony online

Zacznij stosować olej na włosy już teraz

Zamów olej teraz i ciesz się świeżym produktem za dwa dni. Olej sezamowy można z powodzeniem stosować nie tylko na włosy, ale również jako świetny dresing do sałatek.

Zobacz produkt