Olej konopny tłoczony na zimno

Olej z nasion konopii

Olej konopny, obok oleju z czarnuszki i oleju lnianego jest coraz bardziej popularnym i chętnie kupowanym olejem. W odróżnieniu od reszty, jego cenne właściwości znane i wykorzystywane są główne w kosmetyce – coraz częściej można go zobaczyć na półkach w drogeriach.

Na wstępnie należy zaznaczyć, że olej konopny nie ma nic wspólnego z konopiami indyjskimi. Olej konopny, pozyskiwany jest z konopi siewnej, która pochodzi z Azji Środkowej. Ten rodzaj nasion nie posiada właściwości narkotycznych. Nierafinowany oraz tłoczony na zimno olej konopny charakteryzuje się żółto-zielonym kolorem oraz orzechowym smakiem. By nie stracił właściwości należy go przechowywać w ciemnej butelce, w chłodnym miejscu.

Właściwości oleju konopnego zimnotłoczonego

Olej konopny posiada cenne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych – Omega-6 oraz Omega-3. Zawiera witamy A,D,E,K, karoten, fosfolipidy oraz minerały takie jak wapń, cynk, magnez. Olej konopny stosowany regularnie, zmniejsza ryzyko wystąpienia miażdżycy, wzmacnia naczynia krwionośne oraz poprawia krążenie.

Chociaż nie jest popularny tak jak olej z czarnuszki, to zalecane jest jego spożywanie w okresie jesienno-zimowym w celu poprawienia odporności organizmu.

Dodatkowo:

 • wspomaga florę bakteryjną jelit.
 • Ma pozytywny wpływ na pracę oraz funkcjonowanie nerek.
 • Dzięki właściwościom moczopędnym oczyszcza organizm oraz pomaga w usuwaniu toksyn.
 • Olej konopny polecany jest kobietom – dzięki zawartości kwasu gamma, zmniejsza napięcie przedmiesiączkowe (PMS).

Zastosowanie oleju konopnego tłoczonego na zimno

Olej z czarnuszki w kuchni W kuchni

Zawiera dużą zawartość białka, stąd jest zalecany osobom, które w swojej diecie zrezygnowały z mięsa lub uprawiają jakąkolwiek formę sportu. Jest dobry jako dodatek do sałatek, makaronów, pieczywa, gdzie jego kolor oraz orzechowy posmak wzbogaci niejedną potrawę.

Olej z czarnuszki w pity codziennie W postaci syropu na łyżeczce

Znacznie częściej olej z czarnuszki stosuje się w formie bezpośredniego spożycia na łyżce, identycznie jak podaje się syrop. Właśnie ze względu na jego specyficzny smak, najwygodniejszą formą stosowania jest takie spożycie. Łyżeczka z rana na czczo oraz na wieczór jest czymś, co polecam i najczęściej stosuje. rn

Olej z czarnuszki na cerę i włosy Aplikacja na włosy

Olej konopny dzięki posiadanym witaminom pozytywnie wpływa na stan skóry oraz paznokci, włosów, wzmacnia kości, zapobiega skurczom mięśni. Dzięki zawartości NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe) olej konopny jest idealny na włosy, ciało oraz twarz.

Olej z czarnuszki tłoczony na zimno na cerę i włosy Aplikacja na cerę

Może być stosowany dla różnego rodzaju skóry – problematycznej, trądzikowej, mieszanej. Codzienne jego stosowanie zapobiega powstawaniu zmarszczek, poprawia elastyczność oraz jędrność skóry, nawilża. Polecany osobom, które mają problem z trądzikiem, wspomaga walkę z chorobami skórnymi – m.in. łuszczyca lub atopowe zapalenie skóry

Olej konopny na zimno – Garść ważnych informacji

Warto mieć świadomość o kilku prostych, choć kluczowych zasadach odnośnie do przechowywania i spożywania oleju konopnego na zimno.

 • trzymaj olej w lodówce, ponieważ ciepło negatywnie wpływa na właściwości oleju, także aby dłużej zachował walory zdrowotne, powinno się go trzymać w lodówce.
 • nie wystawiaj oleju na kontaktu ze słońcem i światłem – powoduje to utlenianie produktu. Rozwiązaniem jest trzymanie oleju tłoczonego na zimno w ciemnym miejscu w butelce z ciemnego szkła.
 • spożyj olej w ciągu 3 miesięcy – jako, że jest to produkt świeży, niepasteryzowany to jego walory z każdym dniem są coraz słabsze. Dlatego powinno się go spożywać dość regularnie, aby nie leżakował na półce.
 • nasz olej nie jest filtrowany, oznacza to, że na dnie butelki gromadzi się osad – jest to naturalne zjawisko i nie świadczy o jego zepsuciu. Przed użyciem można lekko wstrząsnąć buteleczką.

Dlaczego warto u nas zamówić

Przekonaj się, że zdrowy i świeży produkt jest znacznie lepszy niż sklepowy odpowiednik

Tłoczymy na bieżąco

Olej wytłaczamy dla Ciebie dopiero jak złożysz zamówienie – nasze produkty nie leżakują na półce w oczekiwaniu na sprzedaż.

Maksimum zdrowia

Świeży olej zawiera znacznie więcej dobroczynnych właściwości niż ten, który leży na półce tygodniami.

Odpowiednio pakowane

Olej otrzymasz w szklanej butelce z ciemnego szkła wraz z wygodnym korkiem niekapkiem.

Napisz jakim olejem jesteś zainteresowany

Zadaj mi pytanie lub napisz, którymi olejami wyrażasz zainteresowanie.

  Nazwa oleju

  100 ml

  250 ml

  Olej lniany

  13 zł

  18zł

  Olej sezamowy

  18 zł

  29 zł

  Olej z maku niebieskiego

  18 zł

  28 zł

  Olej z czarnuszki

  23 zł

  40 zł

  Olej konopny

  17 zł

  27 zł

  Olej rzepakowy

  12 zł

  17 zł

  Olej słonecznikowy

  12 zł

  17 zł

  Olej rydzowy

  17 zł

  28 zł

  Olej z ostropestu

  15 zł

  22 zł

  Po wysłaniu formularza skontaktuję się z Tobą jak najszybciej – zazwyczaj w przeciągu kilku godzin.

  Zaproponuję termin wysyłki oraz koszt dostawy.

  Olej konopny