Olej sezamowy tłoczny na zimno

Olej sezamowy zimnotłoczony

Olej sezamowy jest uznawany za najstarszy olej na świecie. Świadczy to o tym, że jego właściwości oraz dobroczynne działania było znane już od wieków. Olej sezamowy zimnotłoczony charakteryzuje się bogactwem minerałów, kwasów tłuszczowych, witamin oraz substancji odżywczych.

Olej sezamowy jest pozyskany w wyniku tłoczenia na zimno – w temperaturze poniżej 40 stopni. Charakteryzuje się żółtą barwą oraz wyrazistym sezamowym smakiem. Podobnie jak inne oleje, olej sezamowy należy spożywać świeży, nie należy na nim smażyć, ponieważ straci swoje cenne właściwości.

Właściwości oleju sezamowego

Zimnotłoczony olej sezamowy zawiera cenne substancje odżywcze oraz kwasy tłuszczowe. Jest bogaty w witaminy A, E, B:

– wit. A odgrywa istotną rolę w procesie widzenia,
– wit. E zapobiega chorobom sercowo-naczyniowym,
– wit. B zmniejsza prawdopodobieństwo zawału serca oraz pozytywnie wpływa na pracę układu nerwowego.

Poza wspomnianymi witaminami, olej sezamowy zawiera spore ilości manganu, wapnia, miedzi, cynku, magnezu, jest polecany również w profilaktyce miażdżycy. Dodatkowo olej sezamowy korzystanie wpływa na pamięć oraz koncentrację, pozytywnie wpływa na ściany jelita oraz łagodzi zaparcia.

Zastosowanie oleju sezamowego tłoczonego na zimno

Olej z czarnuszki w kuchni W kuchni

Olej sezamowy tłoczony na zimno najczęściej jest stosowany w kuchni, w szczególności kuchni azjatyckiej – jest on dodawany do potraw słodkich oraz słonych. W naszej rodzimej kuchni, olej sezamowy najczęściej jest stosowany do sałatek, koktajli, zimnych przekąsek, idealnie nadaje się do zup serwowanych w formie kremu

Olej z czarnuszki w pity codziennie W postaci syropu na łyżeczce

Jeżeli masz ochotę i wolisz tę formę, to pij olej sezamowy bezpośrednio z łyżeczki. Olej spożywany w taki sposób również zachowuje wszystkie swoje właściwości.

Olej z czarnuszki na cerę i włosy Aplikacja na włosy

Poza nawilżeniem cery, olej doskonale zregeneruje suche i zniszczone włosy. Polecany jest również do stosowania w celu opóźnienia siwizny włosa – można to zyskać wcierając olej sezamowy od nasady do połowy długości.

Olej z czarnuszki tłoczony na zimno na cerę i włosy Aplikacja na cerę

Olej sezamowy coraz chętniej i częściej stosowany jest w kosmetyce, można go używać na włosy, skórę, a nawet do masażu. Posiada właściwości nawilżające oraz regenerujące – idealnie sprawdzi się do cery suchej.

Co więcej, olej z nasion sezamu zimnotłoczony skutecznie spowalnia działanie wolnych rodników oraz zapewnia ochronę przed starzeniem skóry.

Olej sezamowy na zimno – informacje dodatkowe

Warto mieć świadomość o kilku prostych, choć kluczowych zasadach odnośnie do przechowywania i spożywania oleju konopnego na zimno.

 • trzymaj olej w lodówce, ponieważ ciepło negatywnie wpływa na właściwości oleju, także aby dłużej zachował walory zdrowotne, powinno się go trzymać w lodówce.
 • nie wystawiaj oleju na kontaktu ze słońcem i światłem – powoduje to utlenianie produktu. Rozwiązaniem jest trzymanie oleju tłoczonego na zimno w ciemnym miejscu w butelce z ciemnego szkła.
 • spożyj olej w ciągu 6 miesięcy – jako, że jest to produkt świeży, niepasteryzowany to jego walory z każdym miesiącem są coraz słabsze. Olej sezamowy powinno się spożywać regularnie, aby nie leżakował na półce.
 • nasz olej nie jest filtrowany, oznacza to, że na dnie butelki gromadzi się osad – jest to naturalne zjawisko i nie świadczy o jego zepsuciu. Przed użyciem można lekko wstrząsnąć buteleczką.

Dlaczego warto u nas zamówić

Przekonaj się, że zdrowy i świeży produkt jest znacznie lepszy niż sklepowy odpowiednik

Tłoczymy na bieżąco

Olej wytłaczamy dla Ciebie dopiero jak złożysz zamówienie – nasze produkty nie leżakują na półce w oczekiwaniu na sprzedaż.

Maksimum zdrowia

Świeży olej zawiera znacznie więcej dobroczynnych właściwości niż ten, który leży na półce tygodniami.

Odpowiednio pakowane

Olej otrzymasz w szklanej butelce z ciemnego szkła wraz z wygodnym korkiem niekapkiem.

Napisz jakim olejem jesteś zainteresowany

Zadaj mi pytanie lub napisz, którymi olejami wyrażasz zainteresowanie.

  Nazwa oleju

  100 ml

  250 ml

  Olej lniany

  13 zł

  18zł

  Olej sezamowy

  18 zł

  29 zł

  Olej z maku niebieskiego

  18 zł

  28 zł

  Olej z czarnuszki

  23 zł

  40 zł

  Olej konopny

  17 zł

  27 zł

  Olej rzepakowy

  12 zł

  17 zł

  Olej słonecznikowy

  12 zł

  17 zł

  Olej rydzowy

  17 zł

  28 zł

  Olej z ostropestu

  15 zł

  22 zł

  Po wysłaniu formularza skontaktuję się z Tobą jak najszybciej – zazwyczaj w przeciągu kilku godzin.

  Zaproponuję termin wysyłki oraz koszt dostawy.

  Olej sezamowy