Olej z ostropestu tłoczny na zimno

Olej z ostropestu – olej na wątrobę

Ostropest jako roślina lecznicza, znana jest już od starożytności. W związku z podobieństwem do ostu, bardzo często był mylony z popularnym chwastem. Charaktesryzuje się wysokością sięgająca nawet do 2 metrów, grubą łodygą, masywnymi kolcami oraz fioletowymi kwiatami. Ostropest występuję praktycznie w każdym zakątku świata – również w Polsce. Można go spotkać również rosnącego na dziko. Stosowanie oleju z ostropestu, nie jest wskazane dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Olej z ostropestu zawiera witaminy C, E, K, minerały, białka, tłuszcze, cukry, fitosterole oraz garbniki. W skład oleju wchodzi również sylimaryna, któa stabilizuje błony komórkowe w wątrobie, chroni ją przed toksycznymi związkami oraz finalnie mobilizuje do regeneracji.

Właściwości oleju z ostropestu

Olej z ostropestu ma szereg właściwości. Najważniejszymy z nich jest działanie przeciwzapalne, oczyszczające oraz antyoksydacyjne. Stosowanie oleju z ostropestu jest głównie polecane przy chorobach wątroby oraz do ochrony przewodu pokarmowego. Z uwagi na jego właściwości, polecany jest osobom walczącym z chorobą alkoholową. W jego skład wchodzi również kwas linolowy, który wspiera przeciwdziałanie rozwoju nowotworu. Ciekawostką jest również fakt, że może wspomóc osoby w walce z chorbą lokomocyjną.

Dodatkowo:

 • Podnosi odporność organizmu.
 • Działa hamujaco na krwotoki np. z nosa.
 • Pobudza apetyt.
 • Działa odkażająco oraz regenerująco.
 • Wspomaga procesy zapamiętywania oraz koncentracji.

Zastosowanie oleju z ostropestu tłoczonego na zimno

Olej z czarnuszki w kuchni W kuchni

Olej z ostropestu, by nie stracił swoich właściwości nie może być podgrzewany. Należy go stosować wyłącznie na zimno, np. do sosów, sałatek, kanapek, przekąsek. Olej z ostropestu wprowadźmy jako element codziennej diety, spożywajmy go ok. 30 minut przed posiłkiem. Wytłoczoną butelkę oleju przechowywajmy, podobnie jak inne oleje – w chłodnym i zaciemnionym miejscu.

Olej z czarnuszki w pity codziennie W postaci syropu na łyżeczce

W sytuacji, gdy nie lubisz łączyć oleju z ostropestu z posiłkiem, możesz go również spożywać bezpośrednio z łyżki. Nie ma w tym najmniejsego problemu. Olej pij na czczo.

Olej z czarnuszki na cerę i włosy Olej w kosmetyce

Olej z ostropestu z uwagi na dużą ilość wit. E,  doskonale sprawdzi się do cery dojrzałej. Dlaczego akurat do takiej? Ponieważ spawalnia proces starzenia się skóry, cera jest bardziej świetlista oraz uelastyczniona. W przypadku problemów z zaczerwienieniem np. twarzy – zaaplikuj na nią olej z ostropestu, świetnia sprawdzi się przy zaczerwienieniach oraz wygładzi skórę. Olej z ostropestu działa również przeciwbakteryjnie.

Olej z czarnuszki tłoczony na zimno na cerę i włosy Aplikacja na cerę

Olej z ostropestu jest dedykowany dla skóry wrażliwej oraz suchej, z przebarwieniami, z problemem z trądzikiem lub łuszczycą. Dzięki działaniu przeciwazapalnemu, przeciwbakteryjnemu oraz przeciwbrzybiczemu łagodzi podrażnienia i zmiany trądzikowe. Działa przeciwzmarszczkowo. Wspomaga produkcję kolagenu, który jest odpowiedzialny m.in. za przywrócenie jędrności. Możesz go wklepywać w skórę i pozostawić do wyschnięcia lub dodać do balsamów lub kremów.

Olej z ostropestu – garść ważnych informacji

Warto mieć świadomość o kilku prostych, choć kluczowych zasadach odnośnie przechowywania i spożywania oleju rydzowego na zimno.

 • trzymaj olej w lodówce, ponieważ ciepło negatywnie wpływa na właściwości oleju, także aby dłużej zachował walory zdrowotne, powinno się go trzymać w lodówce.
 • nie wystawiaj oleju na kontaktu ze słońcem i światłem – powoduje to utlenianie produktu. Rozwiązaniem jest trzymanie oleju tłoczonego na zimno w ciemnym miejscu w butelce z ciemnego szkła.
 • nasz olej nie jest filtrowany, oznacza to, że na dnie butelki gromadzi się osad – jest to naturalne zjawisko i nie świadczy o jego zepsuciu. Przed użyciem można lekko wstrząsnąć buteleczką.

Przekonaj się do moich produktów

Dlatego każdy olej wytłaczam tuż przed wysłaniem

Zawsze świeży

Tłoczenie ostropestu tuż przed wysyłką to gwarancja smaku i zdrowia

Zdrowie w buteleczce

Nieutleniony olej otrzymuje się tylko podczas tłoczenia na zimno

Maksymalnie 40 stopni

Wysoka temperatura niszczy olej, także dbam o jej nie przekraczanie

Napisz jakim olejem jesteś zainteresowany

Wybierz oleje, które potrzebujesz

  Nazwa oleju

  100 ml

  250 ml

  Olej lniany

  13 zł

  18zł

  Olej sezamowy

  18 zł

  29 zł

  Olej z maku niebieskiego

  18 zł

  28 zł

  Olej z czarnuszki

  23 zł

  40 zł

  Olej konopny

  17 zł

  27 zł

  Olej rzepakowy

  12 zł

  17 zł

  Olej słonecznikowy

  12 zł

  17 zł

  Olej rydzowy

  17 zł

  28 zł

  Olej z ostropestu

  15 zł

  22 zł

  Po wysłaniu formularza skontaktuję się z Tobą jak najszybciej – zazwyczaj w przeciągu kilku godzin.

  Zaproponuję termin wysyłki oraz koszt dostawy.

  Olej z ostropestu